HİZMETLER

MODERN SERA YATIRIM

Tarım sektörüne yeni girecek olan yatırımcılara yatırımlarının doğru bir şekilde yapılabilmesi için onlara yol haritası çıkartıyoruz. Bütçelerinin doğru planlanması, doğru ürünlerin tercih edilmesi ve yatırımlarının optimum faydayı sağlaması için ön çalışma yapıyor, konularında uzman olan bilir kişilerle iletişime geçmelerini sağlıyoruz.

 

İTHALAT VE İHRACAT BAĞLANTILARI KURMAK

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, ithalat ve ihracat bağlantıları kurulmaktadır. Yurt dışından tedarik edilmesi gereken ürünlerin gümrük işlemleri yapılmış olarak teslim edilebileceği gibi, arzu eden müşteriye sadece bağlantı kurup, ithalatı kendisinin yapması da sağlanmaktadır. İthalatlarda, Avrupa, Uzakdoğu ve Amerika'dan alımlar söz konusudur.

Yurt dışına açılmak isteyen Türk üreticisine ise, malına yurt dışında pazar oluşturma, pazarlama faaliyetleri ve

ihracat bağlantısı yapılmaktadır. İsrail, Ürdün, Arap Ülkeleri, Uzakdoğu, Amerika ve Avrupa'ya ihracat bağlantıları kurulmuştur. Yakın zamanda Afrika Ülkelerine de Türk üreticisinin ürünleri ihraç edilecektir. İhracat ürünlerinin başında perlit yer almaktadır.

 

GÜMRÜK İŞLERİNİN TAKİBİ

Müşterilerimizin ithalatta yaşadıkları stresi ellerinden almak ve bu işler için departmanı veya elemanı bulunmayan işletmelere dışarıdan bu hizmeti vermek veya bu konuda hiç bilgisi olmayan müşterilerimizin ithalat işlemlerini yapmak ve takibini gerçekleştirmek.

 

DIŞ TİCARET DANIŞMANLIĞI

Yurt dışındaki firmalar ile çeşitli bağlantılar kurmak isteyen Türk firmalarına ve Türkiye ile çalışmak isteyen yabancı firmalara Dış Ticaret danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Bağımsız bir ithalat & ihracat bölümü olarak, Türk firmalarının yabancı firmalar ile yazışma, anlaşma, görüşme, ithalat ve ihracat organizasyonlarını yapma

konularında danışmanlık yapılmaktadır. Bu sayede, firmalar bünyelerinde dış ticaret bölümü oluşturmak durumunda kalmadan, dışarıdan bu hizmeti alabilmektedirler. Bu hizmet yıllık olarak verilebildiği gibi, dönemlik de verilebilmektedir.